Statystyka
Odsłon : 1567738
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Start

Cyfrowe systemy konferencyjne

Najnowszej generacji cyfrowe systemy konferencyjne z możliwością pracy w wersji bezprzewodowej, przewodowej oraz w kombinacji obu technologii. Kombinacja ta pozwala na uzyskanie doskonałego, w pełni cyfrowego systemu konferencyjnego z konferencji z nowoczesną technologią bezprzewodową Wi-Fi oraz technologią sieci przewodowych.

Bezprzewodowe  i przewodowe mikrofony konferencyjne jako zestawy z technologią zarządzania konferencją i systemem głosowania oraz układem inteligentnych kamer automatycznie naprowadzających na osoby którym udzielono głosu w czasie konferencji z rejestracją i zapisem konferencji wraz z opcją techniki transmisji skompresowanych danych multimedialnych poprzez Internet w postaci mediów strumieniowych (telewizja intrernetowa).

 

 

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje dostępu do mediów strumieniowych:

  • na żywo (ang. live) – transmitowane są dane, które od razu docierają do wszystkich użytkowników. Rodzaj „mediów strumieniowych na żywo” określa się jako „live streaming”. Pojęcie to odnosi się do zawartości Internetu dostarczanego w czasie rzeczywistym. Live Streaming Internet wymaga formy nośnika źródłowego (np.: kamery wideo, interfejs audio, oprogramowanie do przechwytywania ekranu). Transmisje na żywo nie muszą być rejestrowane w momencie powstawania, choć przeważnie tak jest.
  • na życzenie (ang. on demand) – serwer ma bazę zarejestrowanych danych multimedialnych. Każdy użytkownik, wybiera sobie, który pokaz multimedialny od jakiego momentu chce oglądać.
  • wideo – najbardziej skomplikowany rodzaj mediów strumieniowych, gdyż wymaga dużej przepustowości sieci,
  • emisja programów „na żywo” w sieci – metoda najdroższa, wymagająca najwięcej czasu i nakładów. Wykorzystywana jest najczęściej przy konferencjach lub telewizji internetowej.

Poprawiony (wtorek, 23 stycznia 2018 23:27)